MEDYA ANLAYIŞI ÇOKTAN DEĞİŞTİ.. PEKİ SİZ ?

İnsanlar artık sosyal medya ve Google gibi en önemli platformları yoğun bir şekilde kullanmaya başladı. Akıllı telefonlar başta olmak üzere, tablet ve masaüstü bilgisayarlardan pazarlanan ürünlere ulaşmak ise oldukça kolaylaştı. Bu yüzden dijital medya formlarını estetik ve tasarım olarak profesyonelce şekillendirmek öncelikli kriter oldu.

Dijital reklam hizmetleri arasında;

1) Sosyal medya reklamları

2) Görüntülü reklamlar

3)Yerel reklamlar

4)Yeniden hedefleme ve pazarlama reklamlamları

5) Video Reklamları


Danışmanlık verdiğimiz konular

Somut faydaların sağlandığı dijital danışmanlık projeleri oluşturuyoruz. Bunun anlamı; iş becerileri ve bilgiyi geliştirmek, yeni taktik ve stratejik yaklaşımları göstermektir.

Gerekli görüldüğü durumlarda işletme içinde eğitim ve sunumlar düzenleyerek farkındalığı arttırabiliriz. Firmaların kendi özel verileri ve ortaklarından aldığı veriler aracılığıyla, işletmelerin ilgi alanlarına göre karşılaştırma raporları oluşturabiliriz.

Sosyal Medya mecralarında doğru alanda doğru müşterileri buluşturmak için gerekli analizleri yaparak sürdürülebilir reklamlar planlayabiliriz.

Küçük bütçeli etkili organizasyonlarla işletme ve müşteriyi bir araya getirerek tüketici kitleyi genişletebiliriz. 

Analiz ettiğimiz kadarıyla tüketiciler giderek yerel reklamlara daha fazla yönelmeye başladı. Görüntülü reklamlara göre %53 daha fazla bakma oranı bulunan yerel reklamlar, satın alma niyetine de %18 oranında arttırmakta. Bu anlamda tasarladığımız dikkat çekici ve estetik görsellerle müşteri potansiyelini arttırabiliriz.

Yeniden hedefleme ve pazarlama reklamları; yalnızca dijital reklamlarla mümkün kılınan bir reklamcılık çeşididir. Bu reklamların ana fikri ise geçmişte markanızla bir şekilde etkileşime girmiş ya da önceki web sitesi ya da sosyal medya profillerinizi ziyaret etmiş kişilerin, yeniden hedef kitlenin içine sokulmasıdır. Geçmişe ilgi gösteren bu kişilerin satın alma olasılıkları da son derece yüksektir. Bu anlamda planlı ve doğru stratejiyi harekete geçirmek için mutlaka REKLAM DANIŞMANLIĞI desteğini almanız gerekir.  CE / KonsepMedya / Tüm Hakları Saklıdır / 2022